Légy Üdvözölve a Mobildöme oldalán!

Ez egy Mobilos oldal. Itt mindenféle mobilról olvashatsz megbízható teszteket és minden kérdésedet a mobilokkal kapcsolatban itt felteheted!

Sony Ericsson W595 teszt

 Zene...kívül,belül...alul,felül


Bevezető

Nos a Sony Ericsson mostanában sorra dobja piacra az egyre unalmasabb és egyformább készülékeket. Már lassan azt hittük, hogy végleg eltemethetjük a gyártót, amikor megjelent ez az új zenemobil, mely végre pár újdonsággal is kecsegtet! Szóval lássuk, hogy elegendő tudást birtokol-e a masina ahoz, hogy visszatornássza a gyártót a mobiltelefonok süllyesztőjéből.


Külső

Nekem a piros-fekete színkombináció jutott tesztelésre, mely szerintem a legjobban is áll a készüléknek. Ezen kívül létezik még kék, arany, világoszöld, piros-fehér virágos, meg ezeknek a kombinációja. Külsőre mondhatjuk eléggé designosra sikeredett. A készülék bal oldalán nincs zsúfoltság, csupán egy "walkman" felirat hírdeti a telefon mivoltát, plusz kicsit lejjebb találjuk a Sony Ericsson szabványcsatlakozót. A jobb oldalán is csak a legszükségesebb gombokat találjuk. Névszerint a két hangerőgombot, és a Walkman indító gombját (ez a kamerában exponálógombként funkcionál). Az előlapon terpeszkedik a 2.2 collos QVGA felbontású megjelenítő, mely TFT technológiát alkalmaz. Képe gyönyörű, elég éles is, napfényben is viszonylag jól olvasható, szóval nincs vele gond. A kijelző felett a telefonhangszórón és a Sony Ericsson feliraton kívül találunk egy kis "pöttyöt", mely nem 3G-s kamera, hanem egy közönséges fényérzékelő. A megjelenítő alatt találjuk a már újfajta elrendezésű gombarzenált, melyben már nincs "visszalépés" gomb, helyette viszont van gyorsmenü. A "vissza" gomb szerepét ezentúl a jobb szoftgomb látja el. És most már vannak híváskezelő gombok is! A számgombok talán lehettek volna nagyobbak is, bár így sem olyan rossz a helyzet. A készülék hátlapján egy 3.2 megapixeles fixfókuszos optika szerénykedik a jobb felső sarokban. A kamera alatt találunk egy hangszórónyílást, mely láttán felhúzzuk a szemöldökünket..."Dehát!?...Ennek nem két darab hangszórója van?" -kérdezzük magunktól.- A válasz: "Dehogynem!" Bizony, hogy két hangszórója van, méghozzá az alján és a tetején egy-egy. A hátlapon lévő nyílás a felső hangszórónak a második nyílása. Érdekes és jó megoldás. Mivel a telefon "slider" kialakítást kapott, ezért fontos, hogy a csúsztatásmechanika jól működjön. Ezzel nincs is sok gond. Elég rugalmas, szóval reméljük később sem lesz vele gond.


Szoftver, Menü

A telefon szoftvere és menüstruktúrája egy vérbeli Sony Ericsson júzernek nem fog fejfájást okozni. Akinek pedig ez lesz az első Sony Ericsson-ja annak sem kell előtte regényeket olvasni róla. Minden adja magát, minden a legegyszerűbben van megoldva, bár ezt a gyártótól meg is szokhattuk. A gyorsasággal sincs különösebb gond. A készülékben található mozgásérzékelő is, mely - igaz csak a "média" menüpont alatt - de képes elforgatni a kijelző képét. Ám most már különféle alkalmazásokban is képes kihasználni a giro-szenzort, ellentétben mondjuk egy W710i-vel. Lépésszámláló progi ebben is található, bár a GPS-t kispórolták, azért elég jól teljesített. 


Kamera

A kamera látszólag egy közönséges 3.2 megapixeles fixfókuszos optika, ohne tükör, ohne LED. Bár gyakorlatban azért jobban teljesített, mint gondoltuk volna. Az elkészült képek persze messze vannak a "tökéletes"-től, de egy fixfókuszos optikától nem is olyan rossz. Azért félreértés ne essék, ez az optika is kizárólag elegendő napfényben, hétköznapi események megörökítésére ajánlott. Videót a készülék maximális 240x320 pixeles felbontásban képes rögzíteni 30 fps-al, ami jelen tesztalanyunknál tényleg 30 fps, nem csak 25, tehát ez egyértelműen arra utal, hogy videózás terén már komolyabb a készülék. Gyakorlatban ezt csak megerősíteni tudom, bár azért jobb, ha az elkészült videókat a telefon kijelzőjén nézzük vissza. A beállítási lehetőségekről annyit, hogy (mind kamera, mind videó üzemmódban) elegendőek, főleg egy Walkman telefontól.


Walkman

Itt jön a készülék fő ütőkártyája, mégpedig a zene. Ezúttal már a 3.0-s Walkman playert-t kapjuk, mely képes ID3 tagek alapján rendezni. Hangszínszabályzóból ezúttal is a szokásos 5 sávosat kapjuk, plussz van Megabass, mely már ugye a Walkman telefonok szériatartozékává vált. Hála a giro-szenzornak, úgy is tudunk váltani a számok között, hogy lenyomjuk a walkman gombot, és arra felé rázzuk a készüléket, amerre számot akarunk váltani. ( Értelem szerűen jobbra vagy balra.) Kihangosítva elég hangosan szól, bár mélyek persze csak minimálisak, vagy ha úgytetszik: nincsenek, viszont elég jól lehet érezni rajta a sztereo-t. Egyszóval, kb. középszintű. Fülhallgatóval (attól függ milyennel) már sokkal jobb a helyzet. Basszusból egy kicsit kevesebb van, mint mondjuk egy W800i-ben, de így szerintem javul az össz zenei élmény.


Végszó

A W595i végülis egy jól sikerült zenetelefon lett, mely jó eséllyel indul harcba a konkurenciával. Nagy jópont a sztereó hangszórókért, és a korrekt zenelejátszóért! Azért egy wifi, vagy GPS még beleférhetett volna, de ez már csak a reklamáció helye. 





Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 1
Heti: 16
Havi: 8
Össz.: 7 080

Látogatottság növelés
Oldal: W595
Légy Üdvözölve a Mobildöme oldalán! - © 2008 - 2024 - mobildome.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »